مقاومت سازمان جهانی بهداشت در برابر فن آوری های ترک سیگار

وال استریت ژورنال در یک مقاله جدید ادعا نموده است که کنوانسیون سازمان جهانی بهداشت برای کنترل دخانیات (FCTC) در برابر استفاده از محصولات و فن آوری های جدید نظیر سیگار الکترونیک برای یاری به کاهش استعمال دخانیات مقاومت می نماید.

مقاومت سازمان جهانی بهداشت در برابر فن آوری های ترک سیگار

به گزارش خبرنگاران، وال استریت ژورنال در این مقاله آورده است: سازمان جهانی بهداشت (WHO) و کنوانسیون این سازمان برای کنترل دخانیات که در سال 2005 راه اندازی شد، قوانین جدی تر و سخت تری را برای استفاده از محصولات دخانی شامل فن آوری های جدید همچون سیگار الکترونیک مشخص کرد در حالی که تصور می گردد این محصول می تواند در کاهش مصرف سیگار و در بعضی موارد حتی ترک کامل آن موثر باشد.

سیگار، قاتل خاموش است و یکی از بزرگترین دلایل مرگ و میرهای زودهنگام قابل پیشگیری در کشورهای آسیایی در حال توسعه از جمله چین محسوب می گردد که طبق آنالیز های آماری، تعداد مرگ و میرهای ناشی از استعمال سیگار تا سال 2030 در این کشور به دو میلیون نفر می رسد.

به گزارش نیچر ورلدنیوز، همچنین اندونزی یکی از کشورهایی است که فرهنگ استعمال سیگار در آن شایع است. با وجود نرخ هشداردهنده مصرف سیگار در کشورهای آسیایی این انتظار می رود که تکنولوژی های جدید برای کاهش تاثیرات مخرب این عادت اشتباه، توسط سازمان جهانی بهداشت و کنوانسیون کنترل دخانیات این سازمان مورد حمایت قرار بگیرد اما این کنوانسیون در برابر استفاده از محصولات دخانی جدید برپایه فن آوری که طبق ادعای وال استریت ژورنال کاهنده تاثیرات مخرب سیگار کشیدن هستند، مقاومت می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مقاومت سازمان جهانی بهداشت در برابر فن آوری های ترک سیگار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاومت سازمان جهانی بهداشت در برابر فن آوری های ترک سیگار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید