جامعه دیگر کشش افزایش قیمت بلیط و عوارض جاده ای را ندارد

خبرنگاران/لرستان عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش عوارض بین شهری سبب گرایش مردم به استفاده از جاده های قدیمی شده است.

جامعه دیگر کشش افزایش قیمت بلیط و عوارض جاده ای را ندارد

مجید کیانپور در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: جامعه دیگر کشش افزایش قیمت بلیط هواپیما، قطار و افزایش نرخ عوارض جاده ای را ندارد.

وی ادامه داد: باید به سمت کاهش قیمت پیش رویم.

کننده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: با توجه به اینکه 35 درصد ارزش پول ملی کشور تقویت شده به همان تناسب باید خدمات ارائه شود و متناسب با آن قیمت ها را کاهش داد.

کیانپور با اشاره به اینکه متأسفانه بالا بودن نرخ عوارض جاده ای موجب اعتراض و نارضایتی مردم و مسافران شده است، بیان نمود: با توجه به شرایط مالی جامعه این نرخ گذاری متعادل و متناسب نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: شاهدیم در چندسال اخیر اغلب آزادراه های کشور توسط بخش خصوصی ساخته شده و سرمایه گذاران برای برگشت سرمایه و سود اقدام خود به دریافت عوارض از مسافران کنند و این درحالیست که نباید تمام فشار مالی برای برگشت سود و سرمایه بر دوش مردم باشد.

وی بیان نمود: راه حل کاهش عوارض جاده ای این است که طول مدت بهره برداری توسط سرمایه گذار بخش خصوصی بیشتر و قیمت عوارضی کمتر لحاظ شود.

کننده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: با این اوصاف و به دنبال گرانی عوارض آزادراهی در شرایط کنونی، عده ای از مردم از جاده های قدیمی استفاده می کنند تا هزینه عوارض را پرداخت کنند.

وی شرح داد: این مهم در تناقض با سیاست کلان دولت در حوزه آزادراه سازی است.

کیانپور اظهار داشت: هدف دولت ها این بوده که با توسعه آزادراه ها، از میزان تصادفات جاده ای بکاهند و این درحالیست که با گرایش مردم به استفاده از جاده های قدیمی قطعاً شاهد افزایش سوانح جاده ای خواهیم بود که تمهیداتی در این راستا اندیشیده شود.

وی گفت: همچنین میزان خدمات ارائه شده متناسب با میزان عوارض دریافتی نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جامعه دیگر کشش افزایش قیمت بلیط و عوارض جاده ای را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جامعه دیگر کشش افزایش قیمت بلیط و عوارض جاده ای را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید